Професійна спільнота вчителів предметів природничого циклу

 Методичні рекомендації про викладання біології у 2020/2021 навчальному році

Методичні рекомендації про викладання географії у 2020/2021 навчальному році

Методичні рекомендації про викладання природознавства у 2020/2021 навчальному році

Методичні рекомендації про викладання фінансової грамотності у 2020/2021 навчальному році

Методичні рекомендації про викладання хімії у 2020/2021 навчальному році

Корисні онлайн-ресурси для вчителів хімії

 1. "Хімічний світ" - хімічний інформаційний портал, що створений для надання пошукачам оперативної інформації щодо їх запитів у сфері хімічної науки.

Перехід за посиланням: https://chemworld.com.ua

2. "Періодична таблиця від TED-ED: таблиця Менделєєва" – таблиця хімічних елементів, зміст якої представлений у форматі навчальних відеороликів. 

Перехід за посиланням: http://ed.ted.com/periodic-videos

3. "Mozaik Education" - інтернет-сервіс, що забезпечує інтерактивне навчання і на даний момент займає перше місце в Україні серед подібних собі.Незамінний інструмент для вашого STEAM проєкту. Даний інтерактив розрахований на велику кількість предметів, в тому числі й хімія. 

Перехід за посиланням: https://www.mozaweb.com/uk/

4. "MEL Chemistry" – один з найкращих мобільних додатків, що призначений для візуалізації молекул. Їх можна розглядати під будь-яким кутом на звичайному екрані чи за допомогою окулярів віртуальної реальності. Це спрощує розуміння сутності хімічних експериментів та влаштування речовини.  Наразі у додатку містяться 3D моделі понад 80 речовин та ряд хімічних експериментів з поясненням. Віртуальних 3D моделей речовин можна буквально торкнутися. Функціонал застосунку дозволяє вільно їх обертати під будь-яким кутом, відображуючи співвідношення розмірів атомів, а також показує хімічну формулу та тип зв'язків між атомами.

Перехід за посиланням: https://melscience.com/RU-ru/

5. "New Generation" - це лабораторія освітньо-розважального контенту. Ми об'єднали люблячих батьків, молодих вчених, креативних педагогів і сотні маленьких експериментаторів. Наша мета проста - дитячий захват від занять і пізнання нового!  Приводьте юних дослідників в Центр New Generation в Києві або запустіть наші курси у себе в місті! Курс "Крута наука" представлений в Україні, Казахстані та Узбекистані!". ФІльми, які змусять полюбити хімію.

Перехід за посиланням: https://www.facebook.com/ngeducation/posts/2617216481896986

6. "Готові шкільні презентації на будь-який смак та тему" На порталі представлені тисячі унікальних авторських презентацій з будь-яких предметів, які широко і яскраво представляють обрану Вами тему. Усі презентації створені у програмі Power Point та доступні на будь-якому комп’ютері.

Перехід за посиланням: https://gdz4you.com/prezentaciyi/himiya/

7. Сайт для вчителів хімії міста Києва http://chemists.ippo.kubg.edu.ua/

8. Гіпермарнет Знань. Хімія.

 https://edufuture.biz/index.php?title=%D0%A5%D1%96%D0%BC%D1%96%D1%8F

Корисні онлайн-ресурси для вчителів географії

1. "Seterra Online" -  На платформі зібрано понад 200 географічних завдань різного ступеня складності та відмінної тематики, які відображуються на зручно влаштованому інтерфейсі. 

2. "Сім чудес України" - добірка відеоматеріалів про визначні місця України, всеукраїнський просвітницький проект. Перехід за посиланнямhttps://7chudes.in.ua

3. "Mapillary" сервіс, на якому можна подивитися точкові панорамні фотографії з певного куточку світу і розглядати панораму лінійно. 

Перехід за посиланням: https://www.mapillary.com

4. "Mozaik Education" - інтернет-сервіс, що забезпечує інтерактивне навчання і на даний момент займає перше місце в Україні серед подібних собі.

Перехід за посиланням: https://www.mozaweb.com/uk/

5.  "ГЕОГРАФІЯ: ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ" - курс буде цікавим та корисним для всіх вікових категорій. Він особливо актуальний для учнів 6-11 класів, а також є базовим при підготовці до ЗНО. 

Перехід за посиланнямhttps://courses.ed-era.com/courses/EdEra/g102/G102/about

6 "Готові шкільні презентації на будь-який смак та тему"  На порталі представлені тисячі унікальних авторських презентацій з будь-яких предметів, які широко і яскраво представляють обрану Вами тему. 

Перехід за посиланнямhttps://gdz4you.com/prezentaciyi/geografiya/

7. MozaBook – інтерактивне навчання №1 в Україні. MozaBook урізноманітнює інструментарій шкільних уроків численними ілюстраційними, анімаційними та творчими презентаційними можливостями. https://www.mozaweb.com/uk/mozabook

8. Для підвищення ефективності навчання спеціалістами Інституту передових технологій (ІПТ) створено Інтернет-ресурс www.osvitanet.com.ua  з інтерактивними функціями та методичним наповненням із географії. 

9. Quiziz (https://quizizz.com) – сервіс для створення вікторин і тестів. Учитель створює тест або вікторину на своєму комп'ютері, а учні можуть відповісти на запитання зі своїх мобільних пристроїв. Бали нараховуються за правильні відповіді. Школярі можуть приєднатися до вікторини, перейшовши за посиланням і ввівши код, присвоєний грі. Вікторини, створені за допомогою Quizizz, корисно  запропонувати як домашнє завдання.

10. StudyGe – кишеньковий глобус, який  допоможе школярам запам'ятати, де знаходиться та чи інша країна, який у неї прапор, яка столиця. 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mileoDev.geography&hl=uk&gl=US

11.  Проєкт «Нова школа» https://video.novashkola.ua/ це агрегатор мультимедійних навчальних матеріалів з усього світу.

Корисні онлайн-ресурси для вчителів біології

1. Український біологічний сайт  присвячений висвітленню деяких аспектів біологічної освіти та науки в Україні. Тут можна знайти історію проведення та архіви завдань всеукраїнських біологічних олімпіад і турнірів, інформацію про Нейроконкурс та екологічну олімпіаду. У бібліотеці сайту зібрана літератури для підготовки до біологічних конкурсів. Крім цього пропонується архів завдань ЗНО з біології.

2. Всеукраїнський освітній портал «Острів знань»  має на меті створення потужного соціально-освітнього простору, який об’єднає між собою учнів, педагогів та батьків, і призначатиметься не лише для обміну інформацією, а й для обговорення питань і проблем, що виникають у галузі освіти, реального їх розв’язання наявними засобами й ресурсами. Основними інструментами цього комплексу є інформаційні, технологічні й комунікаційні можливості мережі Інтернет.

3.   «Тесторіум» Сайт для вчителів та учнів, де можна перевірити глибину своїх знань, створити свої тести або скористатись уже існуючими.

4. «Майстер-Тест»  це безкоштовний інтернет сервіс, що дозволяє створювати тести. Ви можете створювати як онлайн тести, так і проходити тест без підключення до інтернету, скачавши його.

5. Блог-квести з природничо-математичних дисциплін. Ця технологія побудована на основі технології блогу, мови HTML, пошуку та використання безкоштовного Веб-простору. У Блог-квесті, так само як і у Веб-квесті, за тим самим алгоритмом здійснюється інтерактивне спілкування учніввикористовуються сервіси Веб 2.0, що не потребують знання програмування.

6Проєкт «Вся біологія» – це науково-освітній проект, присвячений біології та спорідненим природничим наукам. Основна ідея порталу полягає у створенні великого інформаційного ресурсу, на якому зібрана різноманітна інформація щодо всіх розділів біології, а форма її представлення – максимально доступна для звичайного читача.

7. http://www.filin.vn.ua  - ілюстрована енциклопедія тварин.

8. http://bioword.narod.ru "Біологічний словник ONLINE"- універсальне довідкове інтернет-видання, призначене як для біологів, так і для широкого кола представників суміжних наук, учнів і всіх, хто цікавиться живою природою.

9«Цікава наука» – українськомовний youtube-канал, на якому представлена добірка пізнавальних відеосюжетів, адаптованих з іноземних джерел під україномовного користувача. Відеофрагменти, що представлені в кожній папці на плейлисті, зрозуміло і цікаво пояснюють, що і як влаштовано. Кожна серія присвячена розповіді про певний біологічний процес чи явище. Тривалість серії 3-7 хвилин.Перехід за посиланням: 

https://www.youtube.com/channel/UCMIVE71tHEUDkuw8tPxtzSQ/search?query=біологія

10. "EdEra-Osvitoria: BIO Автостопом по біології" - онлайн-курс допоможе підготуватися до ЗНО, а також доведе, що наука – це дійсно цікаво та навіть весело! 

Перехід за посиланням: 

https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:EdEra-Osvitoria+BIO+1/about?fbclid=IwAR2JGm6FyBG23y8CUig7J71Zka7DQNVtgzCNNt0khbdkgjU64Vn4S9gBrS0

11. "Готові шкільні презентації на будь-який смак та тему" 

На порталі представлені тисячі унікальних авторських презентацій з будь-яких предметів, які широко і яскраво представляють обрану Вами тему. Немає жодної необхідності годинами працювати над візуалізацією заданого матеріалу – Ви гарантовано знайдете потрібну серед розмаїття варіантів. Усі презентації створені у програмі Power Point та доступні на будь-якому комп’ютері.

Перехід за посиланням: https://gdz4you.com/prezentaciyi/biologiya/

12.  Інтернет на користь: вивчаємо біологію, залучаємо технології

Добірка кращих онлайн-ресурсів, які підвищать зацікавленість вивчення біології в межах і поза межами шкільної програми та стануть помічниками у підготовці до ЗНО.

https://naurok.com.ua/post/internet-na-korist-vivchaemo-biologiyu-zaluchaemo-tehnologi

13. FlorAnimal  сайт, на якому зібрана величезна добірка навчальної та пізнавальної інформації щодо світу тварин та рослин, які існують на планеті.

14. "БІОЛОГІЯ: РОСЛИНИ, ГРИБИ ТА ЛИШАЙНИКИ" - перший курс біології включає в себе не тільки матеріал з ботаніки, а й базову інформацію, необхідну для розуміння біологічних процесів. У першому курсі учень спочатку опановує анатомію та фізіологію рослин, а вже потім, на основі здобутих знань, різноманітність рослинного світу. Ботаніка — це нескладно, і ви в цьому переконаєтесь. Цей курс підійде в першу чергу абітурієнтам, які планують пов'язати своє життя з біологією, біотехнологією, медициною, психологією, ветеринарією, фармацією, різноманітними напрямами сільського господарства та лісництва. Однак наш курс біології виявиться корисним не тільки для тих, хто вже на порозі вступу до ВНЗ, а й для школярів, які просто цікавляться біологією, хочуть доповнити та вдосконалити знання або навіть опанувати певний матеріал наперед, взяти участь у біологічних олімпіадах, турнірах і конкурсах. Окрім цього, курс буде цікавим для всіх, хто полюбляє біологію, прагне дізнатися щось нове або надолужити втрачене у школі, адже пізнавати ніколи не пізно.

Перехід за посиланням: https://courses.ed-era.com/courses/EdEra/b102/B102/about

15. "ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА" - безпека для дитини – один із головних принципів Нової української школи. Для того, щоб організувати безпечне шкільне середовище, вчительство має володіти певними навичками. Одна з них – навичка домедичної допомоги. Щоб вчителі/-ки змогли опанувати її, ГО «Смарт освіта» і EdEra створили курс «Домедична допомога». У цьому курсі лектор В’ячеслав Черненко, який є досвідченим хірургом-практиком, не лише розповідає про те, як надавати домедичну допомогу. Він демонструє дії, які допоможуть дитині чи дорослій людині до приїзду карети швидкої. Зберегти життя до приїзду медиків – обов’язкове знання для вчителів і дуже бажане для усіх батьків.

Перехід за посиланням: https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:EdEra-SmartOsvita+Med+1/about

16. Розробки уроків  Розробки уроків з різних тем курсу біології.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Освіта Рокитнянщини у викликах сучасності: досягнення та вектори розвитку

Про стан злочинності серед неповнолітніх та патріотичне виховання молоді в Рокитнянській селищній територіальній громаді

Астрономічні бої